‍‍
پشتیبانی09357358915

۱۹ ترکیب رنگ تابستانی جذاب برای آقایان

۱۹ ترکیب رنگ تابستانی جذاب برای آقایان

رنگ‌ها می‌توانند تاثیر فوری و شگرفی بر خلق‌وخو و حال داشته باشند. هر جایی که نگاه کنیم می‌توانیم رنگ‌های مختلفی را ببینیم. در دنیای مد رنگ‌های مختلف و تناسب آن‌ها با یکدیگر هم همین حالت را دارند و می‌توانند باعث بهبود یا بدتر شدن استایل شوند.

 

رنگ‌ها نقش کلیدی‌ای در انتخاب لباس‌ها ایفا می‌کنند. انتخاب رنگ مناسب ظاهر شیکی را ایجاد می‌کند اما در صورت انتخاب اشتباه ممکن است مانند چرخه‌ی رنگ به نظر برسید و هیچ همخوانی‌ای بین رنگ‌های لباس‌هایتان وجود نداشته باشد.

 

فرض کنید لباس‌های گران‌قیمتی پوشیده‌اید که از پارچه‌های باکیفیتی تهیه شده‌اند اما ترکیب رنگ آن‌ها هیچ تناسبی با هم ندارد و ظاهر نامناسبی را به وجود آورده است. به همین دلیل دانستن چگونگی انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای لباس‌ها برای داشتن استایل شیک، مدرن و مرتب ضروری است. در این مطلب به بررسی ترکیب رنگ‌های مناسب برای استایل تابستانی آقایان می‌پردازیم.

 

ترکیب رنگ تابستانی مناسب آقایان

در فصل تابستان، انتخاب ترکیب رنگ مناسب می‌تواند استایل فرد را از دیگران متمایز کند. جدا از انتخاب بهترین ترکیب رنگ‌ها برای فصل تابستان باید رنگ‌های روشن و پارچه‌های سبک‌تر را انتخاب کنید.

 

چرخه‌ی رنگ در قرن هجدهم توسط اسحاق نیوتن هنگامی که برای نمایش رابطه‌ی بین طیف رنگ‌ها تلاش می‌کرد ابداع شد. این چرخه ۱۲ رنگ دارد. قرمز، زرد و آبی رنگ‌های اصلی این چرخه هستند و سایر رنگ‌ها از این سه رنگ مشتق می‌شوند. رنگ‌های ثانویه همه‌ی رنگ‌های ممکنی هستند که از ترکیب کردن رنگ‌های اصلی ایجاد می‌شوند. رنگ‌های مخلوط یا ثالث هم از ترکیب رنگ‌های اصلی و ثانویه به وجود می‌آیند.

 

انواع مختلف ترکیب رنگ‌ها

 

 

تک رنگ؛ این مدل چیزی فراتر از ترکیب رنگ یکنواخت است و در عین شیک بودن می‌تواند خسته‌کننده باشد. برای این مدل سعی کنید رنگ‌های مشابه را با هم ترکیب کنبد.

ترکیب رنگ‌های مشابه یا هم‌خانواده؛ این مدل به معنای ترکیب دو تا پنج رنگ هم‌خانواده است که با هم هارمونی و توازن داشته باشند.

ترکیب رنگ سه‌گانه؛ این مدل به معنای ترکیب کردن سه رنگ مشابه هم است.

ترکیب رنگ مکمل؛ این مدل به معنای ترکیب کردن یک رنگ ثانویه با یک رنگ اصلی است که در چرخه‌ی رنگ با هم متضاد باشند.

رنگ‌بندی متساوی‌الساقین)split-complementary(؛ این مدل به معنای ترکیب کردن رنگ‌های همجوار با رنگ متضاد مکملشان در چرخه‌ی رنگ است.

رنگ‌بندی چهارگانه یا چهار ضلعی؛ این مدل از از یک رنگ اصلی و یک رنگ مکمل همراه با دو رنگ همجوار رنگ مکمل تشکیل می‌شود.

نکات مربوط به رنگ‌ها

برای انتخاب رنگ‌ها توسط به یک سری نکات ضروری است اما هنگامی که برای انتخاب رنگ شک داشتید و مطمئن نبودید، رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید.

 

روانشناسی رنگ‌ها؛ مد یکی از انواع هنر است و به ویژه در رابطه با رنگ‌ها مبنای علمی دارد. بدانید که در پس هر رنگ روانشناسی مربوط به آن وجود دارد اما همه‌ی آقایان آن را جدی نمی‌گیرند. در ابتدای کار مشکلی ندارد و در صورتی که از ترکیب رنگ راضی هستید روی داشتن استایل شیک تمرکز کنید.

 

برنامه‌ریزی؛ نکته‌ی مهم و قابل توجه در این قسمت این است که رنگ‌هایی که با هم همخوانی دارند را با هم ترکیب کنید. این مورد اغلب به نحوه‌ی ست کردن لباس‌ها بستگی دارد. همانطور که پیش‌تر گفته شد برای اینکه متوجه شوید کدام لباس‌ها ترکیب بهتری را با هم ایجاد می‌کنند از قبل برای لباس پوشیدن برنامه‌ریزی داشته باشید.

 

رنگ‌های گرم؛ این رنگ‌ها باعث می‌شوند فرد لاغرتر به نظر برسد. بنابراین یک انتخاب عالی برای آقایانی است که لباس‌های سایز بزرگ می‌پوشند.

 

اکسسوری؛ رنگ‌ها محدود به لباس‌ها نیستند و می‌توان از آن‌ها در اکسسوری‌ها هم استفاده کرد. قوانین مربوط به رنگ‌ها که برای لباس بیان کردیم در رابطه با اکسسوری‌ها هم صادق هستند. حتی اضافه کردن یک قطعه‌ی کوچک مانند کراوات یا پوشت به استایل می‌تواند تفاوت بسیار زیادی را در ظاهر ایجاد کند.

 

تناژ رنگی پوست؛ رنگ استایل خود را با رنگ پوستتان ست کنید. تناژ‌های رنگی سفید و زرد با رنگ‌های سردتر و تناژهای رنگی تیره‌تر با رنگ‌های گرم‌تر مطابقت بیشتری دارند.

 

نبایدهای انتخاب رنگ

در انتخاب رنگ‌های لباس‌های خود لازم است به نکاتی که در ادامه بیان شده است توجه داشته باشید.

 

در انتخاب رنگ زیاده‌روی نکنید؛ انتخاب تعداد زیاد رنگ در استایل کار خوبی نیست بنابراین سعی نکنید که رنگ‌های زیادی را در استایل خود به کار ببرید زیرا در این صورت مانند دکور جشنواره به نظر خوهید رسید. لباس‌های مردانه‌ای که به رنگ‌های خنثی باشند به دلیل کاربردی بودنشان هیچگاه دمده نمی‌شوند.

 

از انتخاب بیش از اندازه‌ی رنگ‌های متضاد اجتناب کنید؛ اشکالی ندارد که کمی تضاد در استایل خود داشته باشید به عنوان مثال لباس رنگ روشن بالاتنه را با لباس تیره‌تر پایین تنه ست کنید اما از ایجاد تضاد بیش از حد در استایل خود به شدت بپرهیزید.

 

از انتخاب لباس‌هایی که رنگشان به رنگ پوستتان نزدیک است پرهیزید؛ این کار باعث می‌شود رنگ پریده به نظر برسید. به خاطر داشته باشید مکمل بودن مهم‌تر از همخواهنی داشتن است.

 

ترکیب رنگ‌های مناسب استایل تابستانی آقایان

در ادامه ۱۹ ترکیب رنگ مناسب برای استایل تابستانی آقایان را معرفی کرده‌ایم.

 

۱. انواع مختلف سفید

سعی کنید انواع مختلف سفید را با هم ترکیب کنید. به عنوان مثال یک پولوشرت سفید صدفی را با کفش کتانی سفید porcelain ست کنید. برای اجتناب از یکنواخت شدن استایل هم می‌توانید کفش مشکی یا قهوه‌ای را برای این استایل انتخاب کنید.

 

۲. رنگ‌های طبیعی و نزدیک به رنگ خاک

طیف رنگ‌های مختلف قهوه‌ای هیچگاه دمده نمی‌شوند و در همه‌ی فصول قابل استفاده هستند. در تابستان امسال یک پیراهن قهوه‌ای را با شلوار قهوه‌ای ست کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که لباس بالاتنه باید تیره‌تر از لباس پایین‌تنه باشد. علاوه بر این پیراهن خود را هم داخل شلوار قرار دهید.

 

۳. ترکیب آبی و سفید

 

 

ترکیب آبی و سفید استایل زیبا و جذابی را در صورت ترکیب صحیح ایجاد می‌کند. سعی کنید یک پولوشرت سرمه‌ای را با کفش کتانی سفید استخوانی ست کنید.

 

۴. ترکیب لباس راه راه طوسی و سفید

آقایانی که قد کوتاهی دارند همیشه به دنبال لباس‌های دارای راه راه عمودی هستند که قدشان بلندتر نشان داده شود. این مورد فقط یک نکته درباره‌ی مد و استایل است و هیچگاه فکر نکنید که داشتن قد کوتاه مانع از داشتن استایل شیک می‌شود.

 

۵. ترکیب آبی و انواع مختلف رنگ سفید

رنگ‌ها را بر اساس موقعیت انتخاب کنید. به عنوان مثال، سفید و آبی هر دو رنگ‌های پایه هستند بنابراین ترکیب کردن آن‌ها به همراه اضافه کردن یک رنگ متضاد مانند سفید به پیراهن یک ایده‌ی عالی است. همچنین برای داشتن استایل خوب نوع بدن خود را در انتخاب لباس‌ها در نظر بگیرید.

 

۶. ترکیب آبی و کرم

رنگ‌ها را با استایل شخصی خود مطابقت دهید. یک پیراهن آبی جین یا آبی آسمانی را با شلوار کتانی کرم ست کنید. علاوه بر این می‌توانید با انتخاب کفش‌هایی مانند بوت جیر چلسی جذابیت بیشتری به استایل خود بدهید.

 

۷. رنگ‌های تابستانی مناسب کت و شلوار مردانه

برای انتخاب کت و شلوار مردانه در تابستان رنگ‌های خنثی و ساده را انتخاب کنید. رنگ‌های آبی و سفید انتخاب‌هاب مناسبی در این زمینه هستند. اما تنها به یک رنگ اکتفا نکنید و چند رنگ را با هم ترکیب کنید. یکی از نکات بسیار مهم در این زمینه این است که پیراهن باید کمرنگ‌تر از رنگ کت و شلوار باشد.

 

۸. راه راه و رنگ مشکی

اضافه کردن لباس‌های طرح‌دار به استایل ایده‌ی بسیار خوبی است. به عنوان مثال می‌توانید لباس‌های راه راه را با شلوار مشکی بپوشید و عینک آفتابی و کلاه را هم به آن اضافه کنید.

 

۹. ترکیب آبی و نارنجی

ترکیب نارنجی و آبی یک ست عالی برای استفاده در ترکیب پیراهن و شلوار کتانی است. پیراهن نارنجی و شلوار آبی استایل تابستانی زیبا و جذابی را ایجاد می‌کنند.

 

۱۰. ترکیب بژ و مشکی

ترکیب ساده‌ی تیشرت مشکی و شلوار بژ می‌تواند یکی از استایل‌های کاربردی در تابستان باشد. علاوه بر این می‌تانید به جای بژ، رنگ‌ خاکی یا هر رنگی که نزدیک به بژ است را استفاده کنید.

 

۱۱. ترکیب دو لباس جین

در ابتدا باید بدانید که ترکیب لباس‌های جین همرنگ استایل خوبی ایجاد نمی‌کند. در صورتی که به استایل ترکیبی از دو لباس جین علاقه‌مند هستید حتما یکی از آن‌ها را به رنگ تیره‌تر انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک پیراهن جین آبی روشن با شلوار جین آبی تیره ترکیب زیبایی را ایجاد می‌کند.