‍‍
پشتیبانی09357358915

چگونه لباس جین خود را بشوییم

 

نحوه شستن لباس جین

اولین نکته اینست که تا مجبور به شستن لباس خود اعم از کت یا لباس جینتان نشدید این کار را انجام ندهید. میدانید که برخی افراد عادت به شستن لباس هایشان در فاصله های زمانی کوتاه دارند و این خود اولین دلیل به سرعت خراب شدن لباس های ما به حساب می آید.

⭐️راهنمای نگه داری لباس جین - ایران پوشاک

برای شستن جین حتما جیب های آن را خالی کنید تا مبادا رنگ وسیله داخل جیب , رنگ خود لباس جین را عوض کند.

گفتنی است استفاده از وان حمام می تواند به عنوان بهترین گزینه برای شست و شوی جین محسوب شود چرا که در این حالت لباس را در کف وان پهن می کنید و بعد آن را شسته که در این صورت کمترین آسیب به لباس جین خواهد رسید.

برای آبکشی از لباس جین می توان از سرکه و آب استفاده کرد و لباس را برای کمتر از یک ساعت داخل این محلول قرار داد،باید متذکر شد که این محلول می تواند مانع از رنگ پریدگی لباس جین شود.

آنچه مسلم است نباید برای شست و شوی لباس جین از آب داغ استفاده کرد چرا که در این صورت احتمال تغییر رنگ و یا سایز لباس جین وجود دارد.

بدیهی است نباید به هنگام شستن لباس جین آن را به هم سابید از این رو می توان از یک عدد برس نرم برای این کار استفاده کرد.

استفاده از ماشین لباسشویی برای شستن لباس جین هر چند توصیه نمی شود اما به هنگام نبود زمان کافی می توان از ماشین لباسشویی نیز استفاده کرد. برای این کار باید در ابتدا لباس را پشت و رو و جیب ها را خالی کرد.

بهترین گزینه برای شست و شوی لباس جین در ماشین لباسشویی استفاده از مایع لباسشویی می باشد اما قبل از آبکشی برای حفظ رنگ لباس یک پیمانه سرکه به آب اضافه کرد.

 

شستن لباس جین با دست

برای این کار بهتر است لباس را درون وان بشویید,به این صورت که وان یا تشت را پر از آب کنید و لباس جین را صاف در کف آن قرار دهید.

دمای آب نباید بیشتر از ۶۰ درجه سانتیگراد باشد

به هیچ عنوان از پودر شستشو برای شستن جین استفاده نکنید.

بهترین ماده شوینده برای جین مایع لباسشویی یا صابون است.

برای شستشن لباس آن را بهم نسایید چون موجب آسیب دیدن لباس میشود.

برای تمیز کردن جین از یک برس نرم استفاده نمایید.

در صورت استفاده از صابون برای شستشوی جین آن را مستقیما به لباس نمالید. بلکه برس را آغشته به صابون کنید.

برای جلوگیری از رنگ دادن لباس به هنگام آبکشی جین ، آن را هنگام آبکشی در محلولی از یک لیوان سرکه و دو قاشق نمک و آب قرار دهید.

این محلول از رنگ پریدگی جین جلوگیری خواهد کرد.

 

شستن لباس جین با ماشین

در ابتدا لازم است بگوییم شستن البسه جین با ماشین هیچگاه توصیه نشده است.اما با این حال اگر وقت یا حوصله ی شستشوی دستی جین را ندارید، به نکات زیر به هنگام شستشو با ماشین دقت کنید.

دور شستشو را روی ۶۰۰ و دمای آب را کمتر از ۴۰ درجه قرار دهید.

حتما از مایع شستشو استفاده نمایید و مقدار کمی سرکه برای جلوگیری از خروج رنگ از لباس اضافه نمایید.

به هنگام شستشوی لباس جین از قرار دادن حجم زیاد لباس در داخل مخزن لباسشویی خودداری کنید.

لباس بیشتر باعث فرسایش بیشتر می شود و ساییدگی زیاد بافت لباس ها را دچار آسیب خواهد کرد.

نبود فضای کافی در مخزن به لباس ها فشار وارد میکند و باعث سست شدن دوخت ها و دکمه ها خواهد شد.

اگر لباس ها زیاد کثیف نیستند بهتر است از آب سرد برای شستشو استفاده نمایید.

هر چه دمای آب بیشتر باشد پوسیدگی لباس نیز بیشتر خواهد شد.

از نرم کننده لباس به مقدار زیاد استفاده نکنید.

شوینده مناسب برای لباس جین

هنگام شستن لباس جین و لباس های جین از شوینده های سازگار با محیط زیست استفاده و به هیچ عنوان از سفید کننده استفاده نکنید. اگر می خواهید لباستان کمی بعد از شستن نرم تر باشد از نرم کننده می توانید استفاده کنید.از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که به هیچ وجه نباید از پودر ماشین لباسشویی برای شستن لباس جین استفاده کرد، اما در مقابل بهتر است از صابون و یا مایع لباسشویی برای این کار استفاده کرد.لازم به ذکر است در صورت استفاده از صابون نباید آن را به صورت مستقیم به لباس زد بلکه باید صابون را به برس زد و بعد با استفاده از برس لباس جین را شست.

روش صحیح شستن شلوار جین در رنگها و مدلهای مختلف

کارشناسان خشکشویی توصیه می کنند که لباس جین، به خصوص لباس جین نو را به صورت جداگانه از لباس های دیگر بشویید. چرا که ممکن است  لباس جین در اولین شستشو رنگ بدهد و به لباس های دیگر آسیب برساند.

تا زمانی که رنگ لباس جین ثابت نشده است، آن را به صورت تکی بشویید که رنگ اضافه لباس گرفته شود. در این صورت بهترین روش شستشوی لباس جین نو، به اصلاح شستن با روش سنتی یا با دست است تا احتمال آسیب به لباس جین به حداقل برسد.

 

لباس جین و تنظیمات ماشین لباسشویی

ممکن است هنگامی که لباس جین را در ماشین لباسشویی می شویید، به بافت آسیب وارد شود. چرا که پیش از شستشوی لباس جین باید سیستم ماشین لباسشویی را به درستی تنظیم کنید.

احتمال دارد دمای بالای آب، سرعت سریع خشک کن یا چرخش ماشین لباسشویی و شستشوی طولانی به پارچه ظریف لباس جین آسیب وارد کند. در این صورت، توصیه می کنیم از آب سرد استفاده کنید، تنظیمات لباسشویی را بررسی کنید و لباس جین را برعکس بشویید.

 

رنگ لباس های جین

بسیاری از مردم تصور می کنند که می توانند لباس های جین با رنگ های متفاوت را با یکدیگر بشویند که البته این یک اشتباه رایج است. ممکن است لباس جین تیره رنگ بدهد و لباس جین سفید یا آبی کم رنگ را رنگی کند. بنابراین در صورتی که لباس جین گران قیمت دارید، به این مسئله توجه کنید.

توصیه می کنیم لباس ، کت یا لباس جین سفید و مشکی را به صورت جداگانه و لباس و لباس جین آبی را در کنار یکدیگر بشویید تا هنگام شستشو، شاهد کمترین آسیب به لباستان باشید.

 

لکه لباس جین

در بسیاری از مواقع، هنگامی که لکه ای روی لباس جین ایجاد می شود، هرگز پاک نمی شود و لکه روی لباس ثابت باقی می ماند. چرا که بسیاری از مردم اصول لکه گیری را نمی دانند. توصیه می کنیم در صورتی که اصول لکه گیری را نمی دانید، لباس جین خود را به یک خشکشویی قابل اعتماد بسپارید. کارشناسان خشکشویی در لکه بری تبحر دارند و مانع ماندگاری لکه روی لباستان می شوند.

بسیاری از لکه ها، مانند لکه خون، نوشابه، چای و قهوه با آب سرد و مقداری نمک پاک می شوند. اما لکه های روغنی را می توانید با آب ولرم و جوش شیرین، نشاسته یا نمک پاک کنید. همچنین به منظور پاک کردن لکه آدامس روی لباس جین، مقدار یخ خشک را روی آدامس بکشید و سپس به آرامی با یک چاقو، آدامس خشک شده را از پارچه جدا کنید.

 

برعکس کردن لباس های جین

معمولا افرادی که لباس جین را می شویند به این نکته توجه نمی کنند و ممکن است همین مسئله به رنگ لباس آسیب برساند. هنگامی که لباس جین را به پا می کنیم، روغن و تعریق پا جذب پارچه می شود.

این روش به تمیزتر شدن لباس کمک می کند و تغییر رنگ لباس جین را به حداقل می رساند. همچنین هنگام چرخش ماشین لباسشویی، بافت رویی لباس ساییده نمی شود.

 روش صحیح شستن شلوار جین بدون کم‌رنگ شدن و تغییر سایز!

 

حفظ رنگ لباس جین

لباس های جین را پیش از شستشو پشت و رو کنید.

ساییده شدن لباس ها به هم در هنگام شستشو موجب خروج رنگدانه ها از لباس میشود.

با این کار رنگ لباس بهتر حفظ خواهد شد.

قبل از شستشوی جین دکمه های آن را باز کنید و زیپ های آن را ببندید.

دکمه ها در صورت بسته بودن به علت فشار شل خواهند شد.

و زیپ ها اگر باز باشند میتوانند به بافت لباس آسیب برسانند و مواردی مانند نخکش شدن را ایجاد کنند.

جیب لباس ها را خالی کنید. وجود یک خودکار یا یک پارچه رنگی یا یک چیز زبر میتواند کار لباس شما را تمام کند.

از شستن بیش از حد جین خودداری کنید. تا زمانی که کثیف نشده است آن را نشویید.

برای رفع عرق یک آبکشی ساده نیز کافیست.

برای حذف لکه از لباس جین تنها قسمتی که لکه دارد را تمیز کنید.

اگر لباس جینتان قسمت های چرمی دارد از گلیسیرین برای پیشگیری از ترک خوردن آنها استفاده نمایید.

برای رفع چروک لباس جین میتوانید روی آن کمی آب بپاشید و آن را تا کنید و مدتی در کمد قرار دهید.

نظرات0

Mary Alice
نام را وارد کنید
آدرس ایمیل را وارد کنید
نظر بنویسید ...

ممکن است دوست داشته باشید

علاقه مندی منو سبد خرید
بالا