‍‍
پشتیبانی09357358915

چگونه تیشرت خود را بشوییم؟

با رنگ های مشابه بشویید

سفید با سفید! شستن رنگ های روشن تر با هم کمک می کند که تیشرت های تابستانی روشنی خود را حفظ کنند. معمولاً رنگ‌های تیره‌تر را می‌توان با هم در ماشین لباسشویی انداخت.

مرتب سازی لباس های شسته شده بر اساس انواع پارچه، نتایج شست و شوی شما را بهینه می کند: لباس های ورزشی و کار ممکن است نیازهای متفاوتی نسبت به یک پیراهن تابستانی فوق العاده ظریف داشته باشند.

 

سرد بشویید

توصیه میشود تیشرت را با دمای حدود 30 درجه بشویید.

شستن تیشرت در دمای 30 یا 40 درجه، ماندگاری بیشتر تیشرت را تضمین می‌کند و خطر هر گونه رنگ‌آمیزی ناخواسته مانند لکه‌های مایل به زرد زیر حفره‌های بازو را کاهش می‌دهد. با این حال، شستن در دمای نسبتاً پایین اثرات زیست محیطی و هزینه های شما را نیز کاهش می دهد: کاهش دما از 40 به 30 درجه می تواند مصرف انرژی را تا 35 درصد کاهش دهد.

 

از داخل بشویید

با شستن تیشرت از داخل به بیرون، ساییدگی اجتناب‌ ناپذیر در قسمت داخلی پیراهن اتفاق می‌افتد در حالی که ظاهر بیرونی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. این امر خطر تیرگی ناخواسته پنبه طبیعی را کاهش می دهد.

همچنین تیشرت ها را از داخل خشک کنید. برای اینکه محو شدن نیز در سمت داخلی لباس اتفاق بیافتد و سطح بیرونی آن دست نخورده باقی بماند.

 

از مواد شوینده مناسب استفاده کنید

در حال حاضر شوینده های سازگار با محیط زیست بیشتری در بازار وجود دارد که بر پایه مواد طبیعی ساخته شده اند و در عین حال از مواد شیمیایی بر پایه روغن اجتناب می کنند.

هرچه لباس های کمتری در ماشین لباسشویی قرار دهید، مواد شوینده کمتری مورد نیاز است. همین امر در مورد لباس هایی که کم و بیش کثیف هستند نیز صدق می کند. همچنین در مناطقی که آب نسبتاً نرم دارند، می توان از مواد شوینده کمتری استفاده کرد زیرا استفاده‌ بیش از حد از مواد شوینده روی لباس شما تاثیر مخرب دارد.

 

 شستشوی صحیح لباس های چاپی - کارن چاپ | چاپ تیشرت، چاپ عکس روی هودی

خشکشویی نکنید

شایان ذکر است که تمام محصولات پنبه ای دارای انقباض طبیعی هستند که معمولاً در طول فرآیند خشک شدن اتفاق می افتد. خطر انقباض را می توان با اجتناب از خشک کن و به جای آن با هوا خشک کن کاهش داد. در حالی که گاهی اوقات ممکن است خشک کردن با خشک کن یک راه حل مناسب باشد، اما بهتر است تیشرت‌های خود را با آویزان کردن خشک کنید.

هنگامی که لباس‌هایتان را با هوا خشک می‌کنید، از نور مستقیم خورشید اجتناب کنید تا از محو شدن ناخواسته رنگ‌ها جلوگیری کنید. برای کاهش چروک و کشش ناخواسته، پارچه های نخی ظریف را باید روی بند آویزان کرد.

 

با احتیاط اتو کنید

بسته به نوع پارچه تیشرت، پنبه می تواند کم و بیش مستعد چین و چروک شدن باشد. با این حال، با استفاده صحیح از تیشرت ها هنگام بیرون آوردن آن‌ها از ماشین لباس‌شویی، می‌توان چین و چروک را به حداقل رساند. و می‌توانید به هر لباس کشش یا تکان دادن ملایم بدهید تا به شکل خود برگردند.

مراقب دور یقه و شانه ها باشید: در اینجا نباید آن ها را زیاد بکشید زیرا نمی خواهید تی شرت حالت خود را از دست بدهد. اگر ماشین لباسشویی شما دارای تنظیمات خاصی است که امکان کاهش چین و چروک را فراهم می کند، می توانید از آن برای جلوگیری از چین و چروک استفاده کنید. کاهش چرخه چرخش برنامه شستشو نیز به کاهش بیشتر چروک شدن کمک می کند، اما این بدان معناست که تیشرت شما هنگام بیرون آمدن از ماشین لباسشویی کمی مرطوب می شود.

توصیه می کنیم هنگام اتو کردن تیشرت خود را به صورت برعکس اتو کنید و از عملکرد بخار اتو استفاده کنید. رطوبت دادن به پارچه‌های نخی قبل از اتو کردن باعث می‌شود الیاف آن صاف‌تر شود و لباس راحت‌تر صاف شود.

 

آموزش کامل اتو کردن انواع لباس و پارچه | پادمیرا

 

تیشرت های خود را تا کنید

در حالت ایده‌آل، تی‌شرت‌های شما باید تا شده و روی یک سطح صاف قرار بگیرند. اگر ترجیح می دهید تی شرت های خود را آویزان کنید، از چوب لباسی های پهن استفاده کنید تا وزن آن به طور یکنواخت تقسیم شود. در نهایت، برای جلوگیری از محو شدن رنگ، از نور خورشید در طول نگهداری خودداری کنید.

 

فوراً لکه ها را پاک کنید

در مواقع اضطراری، هنگام ایجاد لکه در نقطه خاصی از تی شرت، اولین و مهمترین قانون این است که فوراً لکه را پاک کنید. مواد طبیعی مانند پنبه یا کتان در جذب مایعات مانند سس گوجه‌فرنگی عالی هستند، بنابراین هر چه سریع‌تر شروع به پاک کردن لکه کنید، راحت‌تر می‌توانید آن را به طور کامل از پارچه خارج کنید.

متأسفانه، هیچ ماده شوینده یا محصول پاک کننده لکه جهانی وجود ندارد که برای از بین بردن انواع مواد ایده آل باشد. تحقیقات نشان داده است که هر چه لکه‌بر اثربخش‌تر باشد، متأسفانه به رنگ لباس نیز تهاجمی‌تر است. بنابراین به عنوان گام اولیه، توصیه می کنیم لکه را با آب گرم بشویید و سپس مقداری مواد شوینده ملایم یا صابون اضافه کنید.

نظرات0

Mary Alice
نام را وارد کنید
آدرس ایمیل را وارد کنید
نظر بنویسید ...

ممکن است دوست داشته باشید

علاقه مندی منو سبد خرید
بالا