‍‍
پشتیبانی09357358915

نخوه شستشو پارچه کتان

کتان از الیاف طبیعی بشمار می رود و از زمان های دور در صنعت نساجی برای تهیه لباس های مختلف کاربرد داشته است. لباس های کتان به دلیل ضخامت و مقاومت جنس پارچه و دوام بالای آن طرفداران زیادی دارند و بسیاری از خانم ها و آقایان از شلوار کتان و کت و ... استفاده می کنند. شستشوی لباس های کتان به علت ضخامت و نوع جنس آن ها دشوار به نظر می رسد. برخی روش های اشتباه در شستشو لباس های کتان، به تار و پود و رنگ لباس آسیب می رساند و پس از شستشو، لباس ها فرم اولیه و رنگ خود را از دست می دهند.

.مراحل شستن لباس های کتان

برچسب روی لباس را مطالعه کنید

روی بسیاری از لباس ها برچسبی وجود دارد که شما را با نحوه شستشوی لباس ها آشنا می کند. علامت های اختصاری درج شده روی برچسب دمای آب و مدت زمان شستشو را به شما می گوید.

قبل از شستشو لکه گیری کنید

اگر لکه ای را روی لباس می بینید پیش از شروع شستشو آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید. لکه های لباس های کتان با شستشوی معمولی تمیز نمی شوند بنابراین شما باید برای از بین بردن لکه های روی لباس کتان از لکه بر های آماده استفاده کنید. روی قسمت لک شده لباس مقداری از محلول لکه بر را اسپری کنید اما قبل از استفاده حتما دستور روی لکه بر را مطالعه کنید. اگر لباس شما روشن است و استفاده از سفیدکننده به آن آسیبی نمی زند با یک دستمال آغشته به سفیدکننده لکه ها را از بین ببرید.

لباس های کتان را با سایر لباس ها نشویید 

لباس های کتان دارای جنس ضخیمی هستند و نباید با لباس های دیگر شسته شوند. اگر برای شستشو از ماشین لباسشویی استفاده می کنید، توجه داشته باشید لباس های کتان را با سایر لباس ها نشویید.

به درجه آب توجه کنید

اگر برای شستشو از ماشین لباسشویی استفاده می کنید، درجه آب را تنظیم کنید. آب خیلی گرم به بافت این لباس ها آسیب رسانده و سبب آب رفتگی و بور شدن لباس می شود. دمای آب سی درجه گزینه انتخاب خوبی به شمار می رود. برای تمیزتر شدن لباس های سفید و روشن می توانید آب را کمی گرم تر کنید.

پودرهای شوینده مناسب را استفاده کنید

برای شستشوی لباس های کتان از پودرهای شوینده معمولی استفاده نمایید. می توانید از سفیدکننده برای پارچه های سفید استفاده نمایید اما حتما قبل از استفاده علائم روی تگ لباس را بررسی کنید تا اطمینان یابید سفیدکننده آسیبی به پارچه نرساند. استفاده از نرم کننده و مایع شوینده را برای شستشوی این لباس ها با ماشین لباسشویی پیشنهاد می کنیم. اگر دوام لباس مورد نظر، برایتان مهم است از شوینده های طبیعی استفاده نمایید.

شوینده های طبیعی برای شستشوی لباس های کتان