‍‍
پشتیبانی09357358915

قوانین مهم در ست کردن ترکیب رنگ لباس مردانه

رنگ بندی لباس در ست کردن لباس مردانه نقش مهم و اساسی دارد. شما برای ست کردن لباس بایستی ترکیب رنگ لباس مردانه را بشناسید تا با شناخت کامل رنگ ها و ترکیب آن ها بتوانید برای خود استایلی جذاب و زیبا بسازید. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی درباره چگونگی ترکیب رنگ در لباس مردانه یا چگونه لباس پوشیدن در سفر و مهمانی یا مجالس رسمی و ست کردن رنگ ها به دست خواهید آورد.

 

 

قوانین مهم در ست کردن ترکیب رنگ لباس مردانه

در صورتی که نوع لباس پوشیدن برای شما اهمیت دارد و شما جزو افراد خوش پوش به حساب می آیید، چند اصل مهم را مد نظر داشته باشید و از آن ها در ترکیب و ست کردن لباس ها استفاده نمایید.

قانون اول: تمرکز روی رنگ های خنثی

با در نظر گرفتن رنگ های خنثی آنها را در کنار هم مورد استفاده قرار دهید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که منظور ما از رنگ های خنثی چیست؟ به رنگ های سفید، خاکستری، مشکی، آبی آسمانی، قهوه ای، زیتونی، خاکی و سرمه ای رنگ های خنثی می گویند. این رنگ ها به راحتی و آسانی با رنگ های دیگر ترکیب شده و ست می شوند. لذا در صورتی که پیراهن ها و لباس های ایرانی و خارجی را در مجموعه لباس هایتان دارید، سعی کنید از رنگ های خنثی بیشتر استفاده نمایید.

قانون دوم: اضافه کردن کمی رنگ روشن به استایل خنثی

به کار بردن این قانون مستلزم داشتن اندکی تجربه و خلاقیت می باشد اما نگران نباشید به مرور زمان و به تدریج چگونگی انجام این کار را یاد می گیرید. فکر کنید و در تصور خود یک خوراکی یا غذای رنگی را در نظر بگیرید که برای تزیین آن باید از رنگ های روشن استفاده نمایید. رعایت تعادل در این قانون مهم است. در صورت اضافه کردن یک یا دو رنگ روشن به رنگ های خنثی کار تمام است و دیگر نیازی به رنگارنگ بودن نیست. به طور مثال جذابیت و جلوه کت و شلوار زغالی با یک دستمال جیبی قرمز یا زرد کامل خواهد شد.

قانون سوم: در نظر گرفتن رنگ پوست

قبل از هر چیزی برای برگزیدن رنگ لباس باید رنگ پوست را در نظر بگیرید اما به اعتقاد برخی انتخاب رنگ لباس با در نظر گرفتن رنگ پوست در اولویت قرار نمی گیرد. یعنی در صورت داشتن رنگ پوست روشن و علاقه به رنگ لیمویی می توانید از آن استفاده کنید. نیازی به سخت گیری زیاد نیست. در حقیقت این قوانین برای کمک به انتخاب بهتر در ترکیب لباس شما مطرح می شوند و قطعیت خاصی در این مورد وجود ندارد.

 

بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه

بهتر است با در نظر گرفتن یک چرخه رنگی برای خودتان رنگ هایی که قابلیت ست شدن با هم دارند را برگزینید. ترکیب رنگ های مناسبی در انتخاب بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه وجود دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. ترکیب رنگ های مناسب عبارتند از:

رنگ های آنالوگ: این نوع رنگ ها به همدیگر شبیه هستند و در صورت عدم استفاده از رنگ های مکمل در کنار هم به کار می روند. رنگ های آنالوگ یک در میان در ترکیب رنگ ها وجود دارند.

رنگ های سه گانه: این نوع رنگ ها در سه نقطه مساوی در چرخه رنگی قرار دارند. برای تفهیم بهتر این موضوع با در نظر گرفتن یک مثلث متساوی الاضلاع، رنگ های سه راس این مثلث را رنگ های پر تحرک و نشاط آور در نظر بگیرید. یکی از رنگ ها رنگ اصلی و بقیه رنگ ها رنگ پایه در نظر گرفته می شوند. رنگ راس بالایی مثلث همان رنگ اصلی و دو راس مجاور مثلث، رنگ های پایه هستند.

رنگ های مکمل: رنگ های مکمل نقطه مقابل هم دیگر هستند. تضاد واضح و مشخصی در این نوع رنگ ها به چشم می خورد. همین تضاد، زیبایی این نوع رنگ ها را رقم می زند. به طور مثال رنگ های مشکی و سفید نقطه مقابل هم دیگر بوده و مکمل هم هستند. تضاد این دو رنگ بسیار زیبا به نظر می رسد.

 

مهم ترین نکات و اصول ترکیب رنگ لباس های مردانه

برای اینکه بتوانید رنگ های لباس را با همدیگر ترکیب کنید، باید نکات و اصول مهمی را رعایت نمایید. در ادامه مطلب ترکیب رنگ های پرطرفدار در بین استایل های محبوب را تا حد امکان معرفی می کنیم:

ترکیب رنگ برای لباس اسپرت مردانه: برای داشتن استایلی اسپرت و جذاب پیشنهاد ما استفاده از شلوار جین به همراه تیشرت رنگ روشن و کفش ورزشی سفید می باشد. ترکیب کفش ورزشی سفید با شلوار جین آبی و تیشرت سفید می تواند مناسب ترین گزینه در این مورد باشد.

 

 

ترکیب رنگ برای لباس رسمی مردانه

در صورتی که قصد حضور در یک موقعیت رسمی را دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ شتری می باشد که بهترین گزینه در این مورد می باشد. با استفاده از رنگ شتری و قهوه ای به همراه رنگ قرمز و آبی استایلی رسمی و جذاب خواهید داشت که برای استفاده در موقعیت های رسمی در لباس مجلسی مردانه بسیار مناسب است.

ترکیب رنگ لباس محیط کار مردانه: با وجود رسمی بودن موقعیت محیط کار لازم نیست که حتماً از رنگ های کسل‌کننده و خنثی استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از کت و شلوار خاکستری با اکسسوری های متناسب می باشد.

 

 

ترکیب رنگ مناسب شلوار و پیراهن مردانه

برای حضور در موقعیت های غیر رسمی می توان از شلوار و پیراهن با رنگ شاد و متناسب با آن محیط استفاده کرد. بطور مثال شلوار جین با پیراهن یا تیشرت سفید و کفش ورزشی سفید می تواند گزینه مناسبی برای چنین موقعیتی باشد.

 

استفاده از ترکیب رنگ جگری در لباس مردانه

از رنگهای شیک و کلاسیکی که در ترکیب رنگ لباس های مردانه مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ جگری می باشد. در صورت هوشمندانه عمل کردن با این رنگ می توان استایل جذابی ساخت. دقت داشته باشید که رنگ هایی که برای ست کردن با این رنگ ترکیب می شوند، حتما باید متناسب با رنگ جگری باشند. پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ سرمه ای به همراه رنگ جگری است. با این ترکیب رنگ، استایل شیک و جذابی خواهید داشت و همیشه بدون اینکه از مد بیفتد می توانید از آن استفاده کنید. گزینه های مناسب برای ترکیب با رنگ جگری رنگ های خاکستری، مشکی، قهوه ای و سفید می باشد.

 

استفاده از ترکیب رنگ سرمه ای در لباس مردانه

رنگ سرمه ای جزو رنگ هایی است که معمولاً مورد پسند اکثر آقایان می باشد. این رنگ بسیار پرکاربرد و محبوب است که می توان آن را در کنار رنگ های روشن استفاده کرد. به طور مثال رنگ سفید در کنار رنگ سرمه ای بسیار جذاب به نظر خواهد رسید. رنگ های پایه ای مثل آبی آسمانی و صورتی کمرنگ در کنار رنگ اصلی سرمه ای ترکیبی زیبا خواهند داشت.