‍‍
پشتیبانی09357358915

رنگ سبز با چه رنگ‌هایی ست می‌شود؟

امروزه با پیشرفت صنعت مد و تاثیرگذاری آن‌ در زندگی‌ها، قطعا برای هر یک از ما مهم است که چگونه استایل منحصر به فرد و شیک خودمان را داشته باشیم. بسیاری از افراد برای اطمینان از این که همیشه ظاهری شیک و ساده داشته باشند، بیشتر از رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنند اما نباید از قدرت و شگفتی رنگ‌های روشن و شاد به خصوص در فصل‌های بهار و تابستان صرف نظر کرد. رنگ سبز نماد آرامش، زندگی، اعتماد به نفس و رشد است. این رنگ یکی از رنگ‌های روشن و زنده‌ای است که اگر به درستی ست شود، می‌تواند استایل شما را بی‌نهایت زیبا و جذاب کند. رنگ سبز با ایجاد نشاط، طراوت و زیبایی به لباس‌ها، باعث شده به سرعت در دو سال اخیر، در لیست رنگ‌های ترِند شده قرار بگیرد و چالش برانگیز باشد. برای ست کردن رنگ سبز از رنگ‌های مکمل آن مانند: لیمویی، صورتی، نارنجی، آبی و سفید استفاده کنید و همین طور می‌توانید با رنگ‌های خنثی مانند: کرم، خاکستری و مشکی هم ترکیب خوبی را ایجاد کنید.

 

 

روش تشکیل رنگ سبز و انواع طیف‌های آن

 

رنگ سبز از ترکیب مقدار مساوی رنگ زرد و آبی به وجود می‌آید و برای ایجاد این رنگ در طیف‌های مختلف، به مخلوط‌های مختلف رنگدانه نیاز داریم که در زمینه‌های رنگ شناسی می‌توانیم اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری را در این باره به دست بیاوریم. همچنین سبز یکی از رنگ‌هایی است که طیف‌ها و تنالیته‌های گسترده‌ای دارد، از جمله طیف‌های رنگ سبز شامل:

 

سبز زمردی

سبز فسفری

سبز یشمی

سبز مغز پسته‌ای

سبز پاستلی

سبز زیتونی

سبز سدری

سبز لجنی

سبز تیره و روشن

 

و شما با توجه به ویژگی‌های هر کدام از این طیف‌ها و در نظر گرفتن رنگ پوستتان، می‌توانید رنگ مناسب و استایل منحصر به فرد خود را انتخاب کنید.

 

روانشناسی رنگ سبز

همان‌ طور که ابتدای مقاله مختصرا توضیح دادیم، سبز نماد زندگی، رشد، اعتماد به نفس، سلامتی، صلح و طبیعت است و آرامش خاصی را منتقل می‌کند. نکته‌ی قابل اهمیت این است که باید بدانیم هر کدام از طیف‌های این رنگِ شگفت انگیز، نماد و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

 

بسیاری از پزشکان در مطب خود از این رنگ استفاده می‌کنند تا بیماران خود را به آرامش و صبوری دعوت کنند. همین طور اتاق‌های جراحی و لباس‌های جراحان نیز به رنگ سبز است، زیرا این رنگ نتایج درمانی و مثبتی را ایجاد می‌کند. به تازگی در دیزاین و دکوراسیون‌های منازل، کافه‌ها و رستوران‌ها هم از این رنگ استفاده می‌شود و خیلی از افراد، محیط خود را با گیاهان آپارتمانی دیزاین می‌کنند.

 

این رنگ باعث ایجاد تعادل در مغز می‌شود و افرادی که به این رنگ علاقه دارند خصوصیات زیر را دارا می‌باشند:

 

این افراد بسیار اجتماعی و صلح جو هستند.

این افراد علاقه مند به طبیعت و حیوانات می‌باشند.

این افراد بسیار عاطفی بوده و در روابط خود احساس آرامش و امنیت را به اطرافیان خود منتقل می‌کنند.

 

 

چه رنگ‌هایی مکمل ست کردن با رنگ سبز هستند؟

رنگ‌های بسیاری وجود دارند که به خوبی با رنگ سبز ترکیب می‌شوند. ما در ادامه به چند ترکیب طلایی و خاص با این رنگ پرداخته‌ایم و شما می‌توانید با مراجعه به ادامه مقاله، اطلاعات مفیدی را درباره‌ی مکمل‌های این رنگ خاص به دست آورید. بهترین رنگ هایی که با رنگ سبز ست می‌شوند شامل:

 

ترکیب ست سبز با زرد

ترکیب ست سبز با صورتی

ترکیب ست سبز با نارنجی

ترکیب ست سبز با مشکی

ترکیب ست سبز با کرم

 

 

ترکیب ست سبز با زرد

از آنجایی که رنگ زرد نشان دهنده درخشش خورشید و رنگ سبز نشان دهنده طبیعت است و با هم هارمونی خوبی دارند، پس در نتیجه کنار هم قرار گرفتن این دو رنگ ترکیب بسیار خوبی را ایجاد می‌کند. به عنوان مثال: بسیاری از خانم‌ها مانتوهای زرد رنگ خود را با شال و کیف سبز ست کرده و استایلی خاص و زیبا برای خود خلق می‌کنند.

 

 

ترکیب ست سبز با صورتی

یکی از خوش رنگ‌ترین ترکیب‌ها با سبز، رنگ صورتی می‌باشد و در فصل تابستان طرفداران بسیاری در میان خانم‌ها دارد. شلوار سبز پاستلی با بلوز صورتی یا سرخابی مناسب با آن، می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای دورهمی‌ها باشد. انتخاب سبز و صورتی کنار هم ویژگی افراد با روحیه‌ی شاد، پرانرژی و سرزنده می‌باشد.

 

 

ترکیب ست سبز با نارنجی

یکی از مکمل‌ترین‌ها با سبز، نارنجی می‌باشد. خیلی از پیراهن‌های هاوایی مردانه از پارچه‌هایی دوخته شده‌اند که داخلشان ترکیبی از رنگ‌های سبز و نارنجی است که با شلوارک‌های جین، برای دورهمی‌های دوستانه‌ در فصل تابستان و باغ و طبیعت مناسب می‌باشد. همین طور پیراهن‌های بلند زنانه یا به اصطلاح امروزی، کفتان‌ها، از پارچه‌های سبز یشمی رنگی هستند که با اکسسوری‌های نارنجی به خوبی ست می‌شوند.

 

 

ترکیب ست سبز با مشکی

سفید و مشکی از آن دسته از رنگ‌هایی هستند که به راحتی با اکثر رنگ‌ها ست می‌شوند. سبز هم یکی از آیتم‌های مناسب برای ست کردن با مشکی می‌باشد. برای خانم‌ها، بلوز سبز با دامن مشکی و برای آقایان، بلوز سبز تیره یا لجنی با کت و شلوار مشکی از گزینه‌هایی هستند که می‌توانند در جذابیت و درخشش بیشتر آن‌ها تاثیر گذار باشند. همین‌ طور در استایل‌های سبز و مشکی خود، می‌توانید به صورت هوشمندانه از رنگ سفید هم استفاده کنید.