‍‍
پشتیبانی09357358915

تاریخچه برند نیوبالانس

همه چیز در مورد برند نیوبالانس

برندهای بسیار شناخته شده ای در دنیا در زمینه تولید کفش های اسپرت وجود دارند که همگی شان با ویژگی های شاخصی که دارند شناخته می شوند. برخی از آنها رقبای اصلی یکدیگرند و برخی نیز به تازگی وارد بازار شده اند.

در بین برندهای شناخته شده در زمینه تولید انواع اسنیکرهای تخصصی و با کیفیت در دنیا، یکی از محبوب ترین برندهای بازار برند نیوبالانس است. این برند ورزشی آمریکایی، یکی از برجسته ترین و محبوب ترین برندهای تولید کننده کفش های ورزشی و پیاده روی در دنیاست و طرفداران بسیار زیادی دارد. برند new balance را می توان به عنوان یکی از شناخته شده ترین برندهای تمرینی و ورزشی در دنیا در نظر گرفت. در این مقاله از سایت پویا اندیش بیشتر با برند نیوبالانس، تاریخچه و ویژگی محصولات مختلف این برند آشنا می شویم.

 

تاریخچه شروع مسیر برند نیوبالانس

نیوبالانس بیش از صد سال است که به تولید انواع کفش و لوازم جانبی کفش مشغول است. برای اولین بار در سال 1906 برند نیوبالانس کار خود را در ایالت ماساچوست آمریکا شروع کرد. ویلیام جی ریلی اولین کسی بود که فعالیت این شرکت را آغاز کرد. او از بریتانیا به ایالات متحده مهاجرت کرد و در آن جا کمپانی New Balance Arch Support را تاسیس کرد.

این برند در ابتدا تنها محصولاتی را می فروختند که استفاده از کفش ها را راحت تر می کرد. این برند آمریکایی در ابتدا تنها کفی کفش را تولید می کرد و در شروع مسیر خود هنوز به عنوان یک تولید کننده کفش شناخته نمی شد. این برند در ابتدا تنها یک سری کفی های اختصاصی برای کفش های ورزشی را تولید می کرد که این کفی ها ساختاری قوس دار داشتند. به همین دلیل نیز این کفی ها برای کفش های ورزشی گزینه مناسبی بودند. تا این زمان و در این دوره هنوز برند نیوبالانس به عنوان یک تولید کننده حرفه ای کفش های ورزشی کار خود را آغاز نکرده بود.

نکته جالب در خصوص طراحی این کفی ها این بود که ویلیام جی رایلی برای تولید آنها از حالت پای جوجه ها الهام گرفته بود. او مشاهده کرد که جوجه ها شکل پای خود را به گونه ای روی زمین قرار می دادند تا از آن برای حفظ تعادل خود استفاده کنند.

 

در این دوره مشتری اصلی محصولات این کمپانی کسانی بودند که تمام روز در محل کار روی پا می ایستادند و با استفاده از این کفی های طبی سعی داشتند که میزان فشار روی پاهای خود را کاهش دهند. با وجودی که جی رایلی در این تجارت موفق بود اما محصولاتش تنها در بوستون و اطراف آن فروخته می شد.

 

 

شروع فعالیت نیوبالانس به عنوان یک تولید کننده کفش های ورزشی

همان طور که گفته شد در اوایل برند نیوبالانس تنها در زمینه تولید کفی های ورزشی فعالیت داشت و هنوز به صورت رسمی به عنوان یک تولید کننده کفش ورزشی فعالیت خود را آغاز نکرده بود تا این که در سال 1960 بالاخره اولین کفش ورزشی نیوبالانس با عنوان ترکستر تولید شد. سبک طراحی این مدل به عنوان یک کفش ورزشی به این صورت بود که از کفی های موج دار برای آنها استفاده شده بود. این کفش اولین کفش دویدن در جهان با این سبک طراحی بود. در ابتدا این کفش های ورزشی تنها در آمریکا و توسط تیم های ورزشی دانشگاهی مورد استفاده قرار می گرفت.

 

مالک فعلی شرکت نیوبالانس کیست؟

این مسیر تا سال 1972 ادامه داشت تا این که در این زمان جیم دیویس، موسس این برند یک فروشگاه کوچک تولید کفش کوچک در بوستون را خریداری کرد و آن را به یک برند پرفروش به نام نیوبالانس تغییر داد. جیم دیویس به عنوان رییس این برند بود و در ادامه نیز همسرش آنا که در سال 1977 به این شرکت پیوست، به عنوان معاون شرکت مشغول به کار شد. جیم دیویس و خانواده اش مالکیت حدود 95 درصد از شرکت را در اختیار داشتند. آنها کار خود را در ابتدا با شش کارگر آغاز کردند و تنها روزانه 20 تا 30 کفش ورزشی را تولید می کردند. با این حال با تلاش مستمر و تعهدی که جیم دیویس به تولید محصولات با کیفیت بالا داشت، به تدریج توانست خط تولید محصولات خود را گسترش داده و میزان تولید و فروش را افزایش دهد. این تلاش مستمر و فعالیت پرتکرار شرکت نیوبالانس به سمتی پیش رفت که این برند به عنوان یکی از برجسته ترین برندهای بازار شناخته شود.