‍‍
پشتیبانی09357358915

تاریخچه برند بالنسیاگا

 

بالنسیاگا (Balenciaga)  یک خانه مد لوکس است که در اسپانیا توسط کریستوبال بالنسیگا، طراح متولد گوتاریا، اسپانیا تأسیس شده است. شرکت کالای لوکس فرانسوی در زمینه طراحی و تولید انواع پوشاک و کفش فعالیت می‌نماید. این مارک در حال حاضر متعلق به چند ملیتی فرانسوی Kering است. بالنسیگا به عنوان واسطه ای از معیارهای سازش ناپذیر شهرت داشت و توسط کریستین دیور به عنوان "استاد همه ما" یاد می شد. دامن های حبابی و شلوارهای عجیب زنانه و در عین حال "شیک و مدرن" علائم تجاری این خانه شد.

 

کریستوبال بالنسیگا در سال 1917 میلادی اولین بوتیک خود را در سن سباستین اسپانیا افتتاح کرد و گسترش یافت تا شعباتی را در مادرید و بارسلونا در بر بگیرد. خانواده سلطنتی اسپانیایی و اشرافی طرح های او را پوشیدند، اما جنگ داخلی اسپانیا او را مجبور به بستن فروشگاه های خود کرد و  بالنسیگا مجبور شد به پاریس نقل مکان کند.

بالنسیاگا (Balenciaga) در آگوست سال 1937 خانه پوشاک پاریس خود را در خیابان جورج پنجم افتتاح کرد و اولین نمایش مد وی طرح هایی به شدت تحت تأثیر رنسانس اسپانیا به نمایش گذاشت. موفقیت بالنسیگا در پاریس تقریباً سریع بود. در دوره دو سال، مطبوعات فرانسه او را به عنوان انقلابی مورد ستایش قرار دادند و طرح های وی بسیار مورد توجه قرار گرفت. کارمل اسنو، سردبیر ماهنامه هارپرز بازار، قهرمان اولیه طراحی های او بود.

 

 

مشتریان در هنگام جنگ جهانی دوم برای دیدن لباس بالنسیاگا (Balenciaga) ، ایمنی خود را برای سفر به اروپا به خطر انداختند. در این دوره ، او به دلیل "کت مربع" خود ، با آستین های بریده شده در یک قطعه با یوغ، و برای طرح های خود با توری مشکی (یا سیاه و قهوه ای) بر روی پارچه صورتی روشن ، مورد توجه قرار گرفت.

با این حال، تا سالهای پس از جنگ نگذشته بود که مقیاس کامل ابداعات این طراح بسیار اصیل مشهود شد. خطوط او خطی تر و براق تر بود، و از شکل ساعت شنی که توسط "نگاه جدید" کریستین دیور مشهور شده بود، متفاوت بود. سیال بودن siluetet های او به او امکان می داد تا رابطه بین لباس و بدن زنان را دستکاری کند.  در سال 1951 میلادی، او کاملاً شبح را تغییر داد و شانه ها را دراز کرد و دور کمر را برداشت. در سال 1955 میلادی، او لباس مجلسی را طراحی کرد، که بعداً به لباس شیمیایی تبدیل شد.

 

از سال 1958 میلادی سایر مشارکت ها در دوران پس از جنگ شامل جلیقه بادکنک کروی (1953)، لباس عروسک بچه گانه کمرنگ (1957) ، پیله بود، کت (1957)، دامن بالون (1957)، و لباس ساک (1957). در سال 1959 میلادی، کار او به خط امپراطوری رسید و لباس ها و پالتوهای کمرنگ مانند کیمونوس بریده شد. به ویژه دستکاری او از کمر به "آنچه مهمترین نقش وی در دنیای مد محسوب می شود، کمک کرد.

در دهه 1960 میلادی، بالنسیاگا (Balenciaga) در استفاده از پارچه ها مبتکر بود. او به سمت پارچه های سنگین، گلدوزی های پیچیده و مواد جسورانه گرایش پیدا کرد. در سال 1960 میلادی، او لباس عروسی را برای ملکه فابیولا بلژیک تهیه کرد که از ساتن دوشس عاج تهیه شده بود و با مهبل سفید در یقه و باسن درست شده بود.

 

 

چندین طراح که برای بالنسیاگا (Balenciaga) کار می کردند، می روند تا خانه های کتور موفق خود را باز کنند، از جمله اسکار د لا رنتا (1949)، آندره کورژس (1950)، امانوئل اونگارو (1958)، اما معروف ترین و مشهورترین پروتز او اوبر دو ژیوانشی بود.

 

در سال 1957 ، بالنسیاگا (Balenciaga) مشهور تصمیم گرفت روز گذشته قبل از تاریخ تحویل خرده فروشی پوشاک، مجموعه خود را به مطبوعات مد نشان دهد، نه استاندارد چهار هفته قبل از تاریخ تحویل خرده فروشی که صنعت مد در آن زمان دنبال کرد. وی با نگه داشتن مطبوعات از طراحی پوشاک خود تا روز قبل از ارسال آنها به فروشگاه ها، امیدوار بود که دزدی دریایی مداوم و کپی کردن طرح های خود را محدود کند. مطبوعات مقاومت كردند و فهميدند كه كار او در مهلت چاپشان تقريباً غيرممكن است، اما بالنسيگا و معترض ژيداچي محكم ايستادند و به طور جدي بر پوشش و مطبوعات آن دوره تأثير گذاشتند. هواداران وی استدلال می كنند كه كریستین دیور رقیب از كپی كردن سیلوات و برش های بالنسیاگا (Balenciaga)، تحسین می كند، و ادعا می كند كه آنها به عنوان اثر اصلی او هستند. از آنجا که بالنسیاگا (Balenciaga) علاقه مند به پوشش مطبوعات، رسانه ها و مصرف کنندگان هرگز نمی دانستند.