‍‍
پشتیبانی09357358915

بهترین استایل کت چرم مردانه با توجه به سن

وقتی صحبت از استایل مردانه می‌شود، اغلب تیپ‌های متنوعی به نظرمان نمی‌آید. در حالیکه می‌توان تنها با یک کت، تعداد زیادی استایل متناسب با سنتان طراحی کنید. در واقع به عنوان یک مرد بالای ۳۰ سال، مهم است که بدانید چه لباس‌هایی باعث می‌شوند که خوب به نظر برسید و چه لباس‌هایی نه. از این گذشته، هیچ مردی نمی‌خواهد طوری به نظر برسد که انگار کت چرم خود را از کمد لباس پسر نوجوانش برداشته است. در این مقاله، نحوه‌ی استایل با کت چرم مردانه را برای مردان ۳۰، ۴۰، ۵۰ و ۶۰ ساله آموزش می‌دهیم. همچنین ایده‌های عالی برای تیپ مردانه را برای داشتن بهترین ظاهر به شما نشان می‌دهیم. با ما همراه باشی.

 

۳ قانون مهم برای استایل مردانه با کت چرم

 

 

هر مردی از سن ۱۸ تا ۸۰ سال می‌تواند یک کت چرمی بپوشد. از صدها سال پیش مردان لباس چرم می‌پوشیدند. تا زمانی که با توجه به سن، سلیقه و تیپ بدنی خود تیپ می‌زنید، دلیلی وجود ندارد که از پوشیدن کت چرم غافل شوید!

 

چند قانون مهم وجود دارد که باید هنگام پوشیدن کت چرم رعایت کنید. به خصوص اگر مردی هستید که تمایل دارید کمی جوان‌تر از سن و سال خود به نظر برسید. این قوانین پیچیده و سخت نیستند. قبل از اینکه بخواهید با توجه به گروه سنی‌تان بهترین کت چرم مردانه را انتخاب کنید، این نکات می‌توانند به عنوان چند توصیه‌ی دوستانه به شما در خریدتان کمک کنند.

 

۱. کت چرم باید فیت بدنتان باشد

این مسئله واضح به نظر می‌رسد، درست است؟ اما نه لزوما! روزانه مردان زیادی را می‌بینیم که در نهایت تعجب کت‌های چرمی بر تن دارند که یا آستین‌هایشان خیلی بلند است یا اورسایز هستند. مهم است که کت چرم فیت بدن‌تان باشد و اصطلاحا بر تن بنشیند.

 

تناسب اندام در هر سنی مهم است، اما زمانی که شما کمی مسن‌تر هستید و سعی می‌کنید شیک به نظر برسید. بسیار مهم است که هر لباسی را که می‌پوشید، از جمله کت‌های چرمی، کاملا متناسب با اندام شما باشند. پس شما باید کتی را انتخاب کنید که با تیپ بدنی و قد شما متناسب باشد. این بدان معناست که آستین‌ها باید طول مناسبی داشته باشند، عرض شانه‌ها نباید خیلی پهن‌تر یا خیلی بایکتر از سر شانه‌ها باشند. زیپ کت باید بتواند به راحتی و بدون پایین کشیدن وسط زیپ، بالا بیاید.

 

شاید تعجب کنید که در یک لحظه باید به همه‌ی این نکات توجه کنید. با این حال بهتر است بدانید که اگر زمان و تلاش خود را برای یافتن یک کت مناسب برای خود صرف نکنید، یکی از موارد ناخوشایند زیر رخ خواهد داد:

 

·      پوشیدن کتی که متناسب با ساختار بدن شما نیست، باعث مسخره به نظر رسیدن شما می‌شود.

·      احتمالا هرگز کت خود را نخواهید پوشید. زیرا در آن راحت نخواهید بود.

 

۲. کت چرم باید با تیپ بدن‌تان تناسب داشته باشد

تصادفی نیست که بسیاری از مردان فکر می‌کنند کت‌های چرمی فقط مناسب مردان جوان هستند. بیایید رک و واضح‌تر بگوییم. درواقع در اواخر نوجوانی و اوایل ۲۰ سالگی، در نقطه‌ی اوج زندگی خود هستید. شما بهترین اندامی را دارید که تا به حال داشته‌اید و احتمالا خواهید داشت! در این شرایط اغلب می‌توانید با پوشیدن هر نوع لباسی باز هم زیبا و شیک به نظر برسید.

 

با افزایش سن و رسیدن به دهه‌های ۳۰، ۴۰ و ۵۰ سالگی، طبیعی است که دچار اضافه وزن شوید مخصوصا در ناحیه‌ی میانی و شکم خود. در این دوران، احتمالاً فعالیت بدنی کافی ندارید و سرتان با کار، حسابی شلوغ است، ازدواج کرده‌اید و با همسرتان راحت هستید، و چند بچه هم دارید، به این معنی که مثل گذشته وقت چندانی برای ورزش و باشگاه رفتن نخواهید داشت! هیچ کس شما را به خاطر این سیر طبیعی زندگی قضاوت نمی‌کند، اکثر آقایان این مراحل زندگی را پشت سر خواهند گذاشت.

 

واقعیت این است که بسیاری از مدل‌های کت چرم برای اندام‌های باریک‌ مناسب هستند. بنابراین بسیار مهم است که چه مدل کت چرمی برای شما مناسب است و از چه مدل‌هایی باید اجتناب کنید. در این مورد واقع بین باشید.

 

در ادامه به جزئیات بیشتری در این مورد خواهیم پرداخت، اما به طور کلی:

 

کت چرم بایکر یا کت دوچرخه‌سواری برای مردان با کمر باریک مناسب است.

کت‌ چرم بامبر برای مردان میانسال که دچار اضافه وزن در ناحیه‌ی شکم هستند، مناسب‌تر اس.

کت چرم باکسر مناسب مردان درشت هیکل است.

 

۳. کت‌های چرم، یک کت غیر رسمی هستند

به طور کلی، کت چرم یک لباس کژوال و غیررسمی است. البته برخی از مدل‌های کت چرم رسمی‌تر از سایر مدل‌ها به نظر می‌رسند.

 

امروزه، واژه رسمی می‌تواند معنای مختلفی داشته باشد، بنابراین موقعیت‌های رسمی وجود دارند که احتمالا می‌توانید در آن‌ها با یک کت چرم حاضر شوید. اما بررسی اینکه چه کتی چرمی برای چه موقعیتی مناسب هست یا نیست. کمی گیج‌کننده و حساس است. بنابراین بهتر است در ادامه یک راهنمای ساده به شما ارائه دهیم:

 

استایل اسمارت کژوال: بله، در این نوع استایل که چیزی بین یک استایل رسمی مانند کت و شلوار مردانه و یک استایل راحتی مثل لباس ورزشی است، می‌توانید یک کت چرم مردانه بپوشید.

استایل بیزینس کژوال: بله، می‌توانید یک کت چرم را در استایل کژوال کاری بر تن کنید. استایل بیزنیس کژوال برای محیط‌های کاری دوستانه مناسب هستند.

استایل بیزینس رسمی: اگر در یک محیط کاری کاملا رسمی شاغل هستید، شما می‌توانید در مسیر رفت‌وآمد یک کت چرمی بر تن کنید. اما به یاد داشته باشید که باید آن را در محل کارتان از تن خارج کنید.

کراوات: نه. لطفا کراوات مشکی یا کراوات سفید را هرگز با هیچ نوع کت چرمی امتحان نکنید!

به طور خلاصه می‌توان گفت که کت چرم با رنگ روشن و بافت درشت‌تر، بیشتر مناسب موقعیت‌های غیر رسمی و کژوال هستند. پیشنهاد ما به شما برای داشتن کت چرم رسمی، یک کت چرمی مشکی و با بافت صاف و بدون هیچ گونه طرح و برش اضافی است.

 

استایل با کت چرم مردانه برای مردان ۳۰ ساله